Misyon

Murat Ortaokulu öğrencilerini hızla değişen bir toplumu anlamaya, katkıda bulunmaya ve başarılı olmaya hazırlar, böylece öğrencilerimiz dünyayı daha iyi ve daha adil bir yer haline getirir.

Öğrencilerimizin hem sağlam bir eğitimin sağladığı becerileri hem de ortaya çıkan yaratıcı ekonomide başarı ve liderlik için gerekli yetkinlikleri geliştirmelerini sağlıyoruz. Öğrencilerimizin dünyamızı daha iyi anlamalarını ve yerel ve küresel toplulukların koşullarını iyileştirmelerini sağlayan pratik ve teorik bilgi üretmelerine öncülük ediyoruz.

Vizyon

Murat Ortaokulu öğrencilerinin daha akıcı ve esnek kariyer yollarını seçmesini, Türk Milli Eğitiminin ilke ve amaçları doğrultusunda; dünü, bugünü ve geleceği harmanlayarak, özgün, etkili ve nitelikli bir birey olmasını amaçlamaktadır. Atatürk ilke ve inkılapları ışığında; dürüst, çağdaş, araştıran ve daima çalışan azimli bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Demokrasi, teknolojik değişim, ekonomik güçlendirme, sürdürülebilirlik, küreselleşme gibi zamanımızın konularını incelemek için tasarım ve sosyal araştırmaları kendisine hedef edinmiş bir eğitim ve öğretim kurumu olmak amaçlarımızdandır. Sosyal ihtiyaçları karşılamak için daha iyi tasarlanmış nesneler, iletişim, sistemler ve organizasyonlar talep eden bir dünyaya ayak uydurabilen, özgüvenli bireylerin yetişmesi için önde gelen entelektüel ve yaratıcı kurum olmayı kendimize hedef seçtik!

Bu amaçlar doğrultusunda öğrencilerimizin eğitim hayatının önemli bir basamağını olan ilk öğretimin dünya çapında gerekli bütün donanımına sahip olarak üstün akademik başarılarıyla tamamlamalarını, eleştirel olarak düşünebilen ve görebilen, hayata hazırlanan bireyler haline gelmelerini ve bu şekilde sorunları çözmeye, vatanına ve milletine katkıda bulunmalarına yardımcı olmak için yönlendireceğiz.